Dāvanas idejas nav tālu jāmeklē

Latviešiem patīk svinēt svētkus – tieši tāpēc kalendārais gads ir piepildīts ar visdažādākajiem svētkiem. Tie mums ir katrā gadalaikā un patiesībā arī katrā mēnesī. Vēloties visus savus mīļos cilvēkus apsveikt dzimšanas un vārda dienās, dāvanu idejas var arī aptrūkties. Taču nav pamata satraukumam, jo esam šeit, lai iedvesmotu uz jaunām un oriģinālām dāvanu idejām.

Lai palīdzētu tev iepriecināt mīļos cilvēkus tavā dzīvē, esam apkopojuši padomus dāvanu meklēšanas procesam un pašām dāvanu idejām arī. 

Ceram, ka šis raksts būs tev noderīgs. Lai skaisti svētki un lieliskas dāvanas!

Kā meklēt dāvanas?

Pirms dāvanas iegādes ir vairāki nosacījumi, ko iesakām ņemt vērā – jubilāra intereses, gaumes jautājumi un dāvanas sniegtā vērtība.

Jubilāra intereses. Tas ir galvenais nosacījums uz ko fokusēties, kad meklē kādam dāvanu svētkos. Ir svarīgi uzdāvināt dāvanu, kas ir atbilstoša dāvanas saņēmēja ikdienai un interesēm. Ja dāvana tiek meklēta bērnam, vērā noteikti jāņem vecums un aktuālais multeņu vai filmu varonis. Ja meklē dāvanu izlaidumā, tad vērts padomāt par tādu dāvanu, kas ļaus izmēģināt ko jaunu. Ja meklē dāvanu aktīvam vīrietim, tad laba izvēle varētu būt kāds noderīgs sporta gadžets.

Gaumes jautājumi. Pavisam vienkārša lieta, tomēr atgādināšanas vērta. Ja jubilārei patīk košas krāsas – tad spilgtas un pamanāmas rotaslietas ir laba izvēle. Tomēr, ja dāvanas saņēmēja gaume ir vairāk minimālisma stilā, no spilgtām krāsām vajadzētu izvairīties. Balstoties uz dzīvesveidu, iespējams noteikt arī gaumi.

Kas noderīgs un reizē oriģināls

Un visbeidzot vērtīgākais padoms – dāvanai vajadzētu būt reizē noderīgai un iepriecinošai. Bieži vien pastāv uzskats, ka praktiskas dāvanas ir garlaicīgas. Taču tā nebūt nav. Galvenais ir parūpēties par to, lai dāvana netiek novietota plauktā un neizmantota. Vērtīga dāvana ir tāda, kas spēj sniegt jaunas emocijas vai noderēt mājās vai darbā.

Kā atvieglot dāvanu meklēšanas procesu?

Lai atvieglotu dāvanas meklēšanas procesu, ir vairākas lietas, kas palīdzēs. Vissvarīgākās ir sekojošās – savlaicīga dāvanu iegāde, dāvanu kartes un sezonai atbilstošas dāvanas izvēle. Zemāk par katru nedaudz sīkāk.

Sagādā dāvanas laicīgi. Vispašsaprotamākais, bet visgrūtākais nosacījums. Ikdienas steigā mēdzama izmirst par visu draugu un radinieku dzimšanas dienām – kur nu vēl vārda dienām. Taču kārtīgi saplānojot un atveltot dienu, kad sapirkt dāvanas vairākiem cilvēkiem uzreiz, tu ietaupīsi gan laiku, gan arī stresu. 

Izvēlies dāvanu kartes. Šis ir labs veids, kā atļauties dāvanas sagādāšanu atlikt uz pēdējo brīdi. Tad dāvanu karte var tikt nosūtīta uzreiz uz jubilāra e-pastu dažu sekunžu laikā. Turklāt tas atvieglo arī pašas dāvanas izvēli. Ar dāvanu kartes palīdzību atradīsi, piemēram, Ziemassvētku dāvanas dažādām gaumēm un cilvēkiem – un precīzu dāvanu spēs izvēlēties jubilāri paši. Tādā veidā nenošausi greizi ar apsveikumu.

Sezonai atbilstoša dāvana. Izvēloties uzdāvināt kādu aktīvās atpūtas piedāvājumu, noteikti parūpējies par to, ka jubilārs to laicīgi varēs izmantot. Piemēram, ja jubilāram svētki ir vasarā, nebūtu prātīgi dāvināt braucienu ar sniega motociklu. Lai arī dāvanas saņēmējam tas var sagādat lielu prieku, bēdīgi būs tas, ka jāgaida vairāki mēneši, lai dāvanu izmantotu. Tāpēc mēģini dāvanu aizvietot ar ko līdzīgu un sezonai atbilstošu. Sniega motociklu var aizvietot ar ūdens motociklu vai kvadracikliem, kas ir aktuāli arī vasarā.

Lieliskas dāvanu idejas svētkos

Beidzot esam nonākuši arī pie dāvanu idejām. Esam apkopojuši gan noderīgas, gan arī aizraujošas dāvanu idejas, no kā izvēlēties. Lai izdodas atrast meklēto!

Ūdens pudele ikdienai un veselībai

Laba un aktuāla dāvanas ideja ir ilgtspējīga un stilīga ūdens pudele. Ta ir lieliska dāvana svētkos, jo ikvienam ir nepieciešama sava ūdens pudele, ko ņemt līdzi ikdienas gaitās uz skolu vai darbu. Parādās ar vien vairāk bezmaksas ūdens uzpildes stacijas, lai iedrošinātu cilvēkus ņemt līdzi savu ūdens pudeli, izvairoties no vienreiz lietojamās plastmasas ūdens pudeļu iegādes. Šī ir īpaši laba dāvana kādam, kas ikdienā nespēj uzņemt nepieciešamo ūdens daudzumu. Pašam sava ūdens pudele būs lielisks atgādinātājs padzerties visas dienas garumā.

Garšīgas vakariņas restorānā

Nekas nerada svētku sajūtu tā, kā gards ēdiens un mīļie cilvēki blakus. Ja arī tu vēlies uzdāvināt jubilāram nepiespiestu gaisotni un gardas vakariņas, tad davanu karte restorānā varētu būt lieliska izvēle. Protams, vari arī sarunāt ar jubilāru randiņu un doties baudīt gardu maltīti abi kopā par godu viņa vai viņas svētkiem. Lai smeltos iedvesmu un atklātu jaunu restorānu, ielūkojies rakstā TOP restorāni. Tajā apkopoti 30 labākie restorāni visā Latvijā.

Skaista un mirdzoša kaklarota

Sievietēm patīk rotaslietas un tāpēc šī ir dāvana ar kuru nekad nenošausi greizi. Īpaši, ja ņemsi vērā jau iepriekš minētos nosacījumus par jubilāres gaumi un interesēm. Vislabākā izvēle atkal, protams, ir dāvanu karte. Tomēr, ja vēlies dāvanu padarīt par personiskāku, izvēlies skaistu kaklarotu pats. Pašmāju zīmols Nela Gems rada dažādas kaklarotas, kas var būt piemērotas gan svētkiem, gan ikdienai. Tāpēc tās var būt piemērotas arī dažādām gaumēm. 

SPA atpūtas piedāvājums brīvdienai

Visiem patīk no sirds atpūsties un labi pavadīt laiku. Mūsdienās atpūtu iespējams arī uzdāvināt – kādu relaksējošu vai ārstniecisko masāžu, pirts rituālu vai SPA brīvdienas. SPA atpūta Latvijā attīstās nemitīgi. Tas nozīmē, ka ar katru dienu šī dāvana paliek ar vien populārāka. Ja meklē dāvanu kādam, kas jau sen ir pelnījis kārtīgi atpūsties, tad vislabākā vieta, kur to izdarīt, ir kāds SPA centrs.

Lidojums augstu debesīs gaisa balonā

Vienreizēja pieredze, kas vismaz vienu reizi mūža ir jāpiedzīvo, ir lidojums ar gaisa balonu. Tā ir fantastiska iespēja lidot vairāku simtu metru augstumā, parasti 400m augstumā virs Latvijas skaistās dabas Tukumā, Cēsīs, Jelgavā vai Siguldā. Lidojums ir vienas stundas garumā un tas ir unikāls, jo katra nosēšanās reize ir citā lokācijā. Tas atkarīgs no vēja un to nespēj paredzēt pat pats pilots. Šāda dāvana ir lieliski piemērota lielos dzīves notikumos, piemēram, izlaidumos vai kāzās.

Lai sirsnīgi un mīlestības pilni svētki!